Domy ekologiczne

dom-z-baliW ostatnim czasie moda na bycie ekologicznym znacznie wzrosła. Nie dotyczy to już tylko wytwarzanych mebli, jedzenia czy produkcji ubrań. Bycie ekologicznym w poważnym stopniu zależy też od naszego domu. W zasadzie technologia zmienia tu wiele, a różne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić nie tylko na energii, ale także na innych rozwiązaniach. Domy ekologiczne są więc czymś więcej, niż nam się wydaje.

Tego rodzaju domy powstają z naturalnego surowca, który jest wycinany z lasu, jednak nie od tego zależy jego ekologiczność. W zasadzie dom tego typu są płaskie, a na dachach posiadają specjalne urządzenia – np. panele słoneczne – do zbierania nie tylko energii elektrycznej – i magazynowania je w małej domowej elektrowni – ale i wody, która zostaje w odpowiedni sposób wykorzystana.

Domy szkieletowe często wykorzystują możliwości jakie tworzy dla nich natura. Z reguły więc ustawia się więcej okien po stronie najbardziej naświetlonej w ciągu dnia.

W ten sposób otrzymujemy nie tylko naturalne światło każdego dnia, ale także zaoszczędzamy na energii elektrycznej. Prawda, że proste? Z pewnością wielu z nas zastanawia się ile takie domy mogą kosztować. W gruncie rzeczy jest to droższa inwestycja. Niektóre statystyki cenowe poświadczają, że aby zbudować dom ekologiczny, będziemy potrzebować przynajmniej jedną trzecią ceny więcej, niż na budowę domu murowanego.

Nie zapominajmy, że to inwestycja na lata i wcześniej czy później zwróci się nam z nawiązką i to zwłaszcza, że podatki nigdy nie zostają na tym samym poziomie, lecz ciągle się podnoszą.

Reklamy

Napisz swoją opinię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s