Lepszy standard – domy drewniane

Z pewnością mało kto z was przypuszczałby, że drewno charakteryzuje się lepszym standardem, niż tradycyjny budulec ceramiczny. Ciężko w to uwierzyć prawda? W naszym kraju często słyszy się, że jedyną słuszną drogą przy budowie domu jest jego budowa za pomocą metod tradycyjnych – czyt. murowanych. W pewnym sensie tego rodzaju budowle są dobrym rozwiązaniem, jednak z pewnością nie najlepszym.

O wiele lepsze okazują się być domy szkieletowe. Charakteryzują się one nie tylko lepszą jakością materiałów, ale także sporą wytrzymałością. Tego rodzaju domy mogą być użytkowane przez ponad 100 lat. Odpowiednia konserwacja drewna pozwoli znacznie wydłużyć okres życia takiego domu.

caloroczne-domy-z-bali

Domy wykonane z drewna są nie tylko trwałe, ale także cechują się lepszymi standardami. Nie przepuszczają hałasu, a utrzymanie przez nich temperatury wychodzi z korzyścią dla nas. Są to więc domy energooszczędne, które pozwalają zaoszczędzić nie małe pieniądze przy ogrzewaniu w zimie.

Drewno znane jest z tego, że łatwiej jest je ogrzać i dłużej utrzymuje ciepło. To z pewnością spora zaleta, zważywszy na fakt, iż energia z każdym rokiem staje się coraz droższa. Minusem może być częstsza renowacja drewna – nie należy to do rzeczy najprzyjemniejszych, jednak ktoś to musi zrobić.

domy-duze-z-drewna

 

Czas życia takiego domu jest jednak stosunkowo zbliżony do domów murowanych, dlatego jest dla nich nie tylko alternatywą, ale i sporą konkurencją – przynajmniej na zachodzie.

Reklamy

Napisz swoją opinię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s