Domy z drewna – taniej i szybciej? – część II

Domy szkieletowe są więc spotykane nie tylko w krajach skandynawskich, ale w dużej mierze w głównych stolicach europejskich. Moda na tego rodzaju budowle zdaje się nie omijać również Polski, gdzie górują raczej sprawdzone rozwiązania – domy drewniane z pewnością się do nich zaliczają.

Także i w naszym kraju cena drewnianego budownictwa może być atrakcyjna – w niektórych przypadkach wybudowanie takiego domu jest o jedną trzecią ceny niższe. W dodatku materiały drewniane charakteryzują się podobnymi lub często znacznie lepszymi standardami odnośnie przepuszczalności hałasu czy przede wszystkim utrzymania temperatury w domu. Jeżeli chodzi o utrzymanie temperatury to z pewnością największą różnicę odczujemy w kieszeni, w postaci mniejszych opłat za energię potrzebną do ogrzania takiego domu – drewno ma to do siebie, że w przeciwieństwie do budulca ceramicznego utrzymuje przez dłuższy czas ciepło, a do jego pełnego ogrzania nie trzeba takie wiele czasu.

budowa-domu-szkieletowegoBudowa domów kanadyjskich jest więc nie tylko tańsza, ale też bardziej ekonomiczna, co w przypadku stale rosnących opłat za energię jest jej znaczącym plusem. Powstanie tego rodzaju domu jest też stosunkowo szybkie. Z reguły nie trwa to dłużej niż dwa miesiące, choć doświadczona ekipa może dokonać budowy nawet w przeciągu kilku dni. Dodatkowym atutem budownictwa drewnianego jest fakt, że zaraz po budowie możemy się już wprowadzać. W przypadku domów murowanych okres pomiędzy budową, wykończeniem a ostatecznym wprowadzeniem może się przeciągnąć nawet o kilka miesięcy, jeśli nie lat.

Reklamy

Napisz swoją opinię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s